O nás

BASKETBALOVÁ ŠKOLA LUKO

O NÁS Basketbalová škola LUKO je občianske združenie združujúce ľudí, ktorí sa usilujú realizovať ciele v oblasti telesnej kultúry a športu pre detí obcí Lúka, Kočovce a okolia.

Cieľom BŠ LUKO je popularizovať basketbalový šport a podporovať svojich členov – športovcov, žiakov základných, stredných škôl.

Predmetom činnosti BŠ LUKO je predovšetkým organizácia a riadenie tréningovej činnosti:

Basketbal pre deti a mládež

Organizovať a zúčastňovať sa športových (basketbalových) súťaží, podujatí Organizovanie športových detských letných táborov

Čo všetko máme?

- priestor na tréning ( ZŠ s MŠ Kočovce, ZŠ s MŠ Lúka)

- skúseného trénera s medzinárodnou FIBA Licenciou ( Mgr. Dobroslav Lupták)

- Logá (Henrieta Kerákova – absolventka ZŠ s MŠ Lúka)

- chuť hrať, pracovať na sebe, nevzdávať sa, odhodlane bojovaťpodporu rodičov, obce Kočovce, obce Lúka

- dresy (nemenovaný darca)

- teplákové súpravy ( spoločnosť Rőchling - Rakoľuby)

- svetelnú tabuľu (obec Lúka)

- basketbalové lopty, prenosný basketbalový kôš,

- pomoc pri nájme ( Obec Kočovce)

- Výškovo nastaviteľné koše v ZŠ s MŠ Kočovce ( Rodičovská rada Kočovce)

- tréningové pomôcky pre danú vekovú kategóriu (AA auto - Toyota Horná Streda)

- tréningové pomôcky pre danú vekovú kategóriu (Budiš a.s.)

Čo sme dokázali za 2. roky nášho fungovania

V sezóne 2022/23

Sme sa stali členmi Slovenskej basketbalovej asociácie

Boli sme účastníkmi v basketbalovej lige U10, kde sme získavali svoje prvé skúsenosti vo veľkej konkurencii s družstvami s nasledovným poradím:
BK AS Trenčín, AKAPO Lučenec, MBA Prievidza, ŠBK Junior Levice, BK NMnVBBK Bánovce nad Bebravou, BŠ LUKO
BK MŠK Žiar nad Hronom, ATSM Slávia Žilina.

Zúčastnili sme sa na záver sezóny medzinárodného turnaja v Ostrave pod názvom OSTRAVA CUP, kde sme sa bez jedinej prehry umiestnili na 1. mieste v konkurencii Basket Ostrava, ŠKB Tišnov, Raciborz

Poslednou akciou tejto sezóny (2022/23) bol Basketbalový Camp.

V sezóne 2023/24

BŠ LUKO nastúpilo v dvoch kategóriách. Chlapci U10 (Bociani) a Dievčatá U10 (včielky). V oboch kategóriách naši športovci v skupinách obsadili 1. miesto v tabuľke.

Celkové - Mikroliga U10 dievčatá

Poradie  1. BŠ LUKO Včielky  2. BA Spartak Myjava  3. BKM Žilina 4. Piešťanské Čajočky

Celkové - Mikroliga U10 chlapci

Poradie  1. BŠ LUKO Bociani  2. BK NMnV MIX  3. BK AS Trenčín  4. TSM Slávia Žilina